ثبت نام در سیستم پرداخت به ازاء کلیک تبلیغات گستر تو را من چشم در راهم
سفارش تبلیغ
صبا
تو را من چشم در راهم
یکی از دغدغه های همیشگی استاد مطهری اصلاح وضعیت حوزه های علمیه بود. ایشان از نخستین کسانی است که به آسیب شناسی حوزه های علمیه پرداخت و ضمن انتقاد از اوضاع جاری حوزه ها، پیشنهادات سازنده یی نیز مطرح می کرد. یکی از این طرح ها که هنوز هم جای تامل و بازنگری دارد تخصصی کردن فقه و تقسیم کار میان فقهاست. این پیشنهاد را ایشان در مقاله اجتهاد در اسلام (کتاب بحثی درباره مرجعیت و روحانیت است) چنین توضیح می دهند؛ «مرحوم حاج شیخ عبدالکریم یزدی (اعلی الله مقامه) فرموده اند و من پیشنهاد ایشان را عرض می کنم؛ ایشان گفته بودند؛ چه لزومی دارد که مردم در همه مسائل از یک نفر تقلید کنند؟ بهتر این است که قسمت های تخصصی در فقه قرار دهند، یعنی هر دسته یی بعد از آنکه یک دوره فقه عمومی را دیدند و اطلاع پیدا کردند، تخصص خود را در یک قسمت معین قرار دهند و مردم هم در همان قسمت تخصصی از آنها تقلید کنند.

این پیشنهاد بسیار پیشنهاد خوبی است و من اضافه می کنم که احتیاج به تقسیم کار در فقه و به وجود آمدن رشته های تخصصی در فقاهت از صدسال پیش به این طرف ضرورت پیدا کرده و در وضع موجود یا باید فقهای این زمان جلو رشد و تکامل فقه را بگیرند و متوقف سازند یا به این پیشنهاد تسلیم شوند.

یک زمانی بود که فقه بسیار محدود بود. وقتی به کتب فقهیه قبل از شیخ طوسی مراجعه می کنیم، می بینیم چقدر کوچک و محدود است. شیخ طوسی با نوشتن کتابی به نام «مبسوط» فقه را وارد مرحله جدیدی کرد و توسعه داد، و همچنین دوره به دوره در اثر مساعی علما و فقها و وارد شدن مسائل جدید و تحقیقات جدید، بر حجم فقه افزود شد تا آنجا که حدود صد سال پیش که صاحب جواهر موفق شد یک دوره فقه بنویسد، به زحمت توانست این کار را انجام دهد. بعد از صاحب جواهر مبانی فقهی جدیدی به وسیله شیخ مرتضی انصاری (اعلی الله مقامه) پی ریزی شد که نمونه اش کتاب مکاسب و کتاب «طهارت» آن مرحوم است. بعد از ایشان در مخیله کسی هم خطور نمی کند که یک دوره فقه با این شرح و تحقیق تالیف یا تدریس کند.
....
ممکن است سوال شود چه عاملی باعث شد استاد مطهری اینچنین باز بیندیشد و حوزه ها را در مدار نقد علمی و عملی قرار دهد. باید گفت؛ 1- مطهری در حوزه ها تحصیل کرده بود ولی در قالب حوزه ها نمانده بود. 2- مطهری سری به دنیای بیرون داشت و مکاتب و فلسفه های رایج را تا می توانست درنوردید.

3- نگاه مطهری به دین یک نگاه عقلگرایانه بود. او نسبت به پیرایه هایی که به دین بسته بودند، رنج می برد و از دستگاه و سازمان روحانیت انتقاد داشت. و نیز از روشنفکران دین نشناخته و روحانیون زمان نشناخته در رنج بود.

4- مهم ترین ویژگی استاد مطهری استقبال علمی از شبهاتی است که بر دین وارد می شد. هیچ گاه کسی را تکفیر نمی کرد و بر کسی خشم نمی ورزید و هیچ گاه علیه کسانی که مکتب الحاد را ترویج می کردند، فتوای تکفیر صادر نکرد. در جواب آنان روش رئالیسم را نگاشت. شاید نخستین عالمی که در این سده اخیر حقوق طبیعی انسان و حقوق بشر را مطرح کرد این عالم نامدار بود. دریغ و درد اینکه راهش تداوم نیافت.
لینک منبع

 • کلمات کلیدی :
 • نوشته شده در  یکشنبه 88/2/13ساعت  1:1 عصر  توسط زهرا 
    نظرات دیگران()

  افشای منبع درآمد مخفی احمدی نژاد

  رئیس جمهوری اسلامی ایران هم چنان و با گذشت نزدیک به چهارسال از ریاست خود بر قوه مجریه از حقوق اداری استفاده نکرده و همچنان به دریافتی خود از دانشگاه به عنوان استاد دانشگاه قناعت می کند.!
  به گزاش جهان نیوز؛ هر چند خبر عدم دریافت حقوق توسط رئیس جمهور از مدت ها پیش بر سر زبان ها افتاده و رسانه ای شده بود و حتی استفاده نکردن رئیس جمهور از حق ماموریت های خود نیز در همان زمان بسیار مورد توجه قرار گرفت اما این بار خبرنگار جهان به منبع درآمدی ناگفته ومخفی برای رئیس جمهور دسترسی پیدا کرد که تاکنون خبری از آن منتشر نشده است!.
  دکتر احمدی نژاد که پس از ریاست جمهوری به دلیل کم شدن حضورش در دانشگاه با کاهش دریافتی خود مواجه شده است و از طرفی با توجه به بالا رفتن مهمان ها و دیدار کنندگان با وی، رئیس قوه مجریه از مدت ها پیش اقدام به دریافت وام های با اقساط پایین نموده و گذران زندگی خود را که با مشکل مواجه شده از طریق وام های قرض الحسنه به انجام می رساند.!!!!!
  این گزارش حاکی از آنست که تغییر مکان زندگی رئیس جمهور نیز که در خانه های سازمانی دولتی سکنی گزیده از دیگر نشانه های ساده زیستی رئیس جمهور در وضعیتی پایین تر از خط فقر است. چرا که خانه وی از داشتن معمولی ترین امکانات مانند مبل و دیگر وسایل محروم بوده و چینش موکت ها و وسایل زوار در رفته به حدی چشم را آزار می دهد که در سفری که سید حسن نصرالله به ایران داشته و به عنوان مهمان وارد خانه دکتراحمدی نژاد شده بود، دبیر کل حزب الله لبنان از چنین زندگی ساده و بی آلایشی به شدت اظهار تعجب و شگفتی کرده بود.

    • کلمات کلیدی :
 • نوشته شده در  یکشنبه 88/1/16ساعت  9:2 صبح  توسط زهرا 
    نظرات دیگران()

  هک ادمین ویندوز اکس پی در 3 ثانیه!

  علیک سلام!
  روشهای مختلفی برای هک و یا یافتن پسورد ها در ویندوز وجود دارند مثل هک پسورد با سی دی های قابل بوت. البته هنوز خیلیها نمی دونند که چطور باید پسوردهای ویندوز رو شکست عده ای ا هم به ویندوز اعتماد دارند اما نمی دونند که نمی دونند.
  روش 3 ثانیه ای از همه این روشها بهتر است چرا که نه نیاز به راه اندازی کامپیوتر دارید و نه لازمه که سی دی بوت بسازید و از همه مهتر تو سه ثانیه کار انجام می شه هک پسورد ویندوز واقعا گاهی اوقات لازم است مثلا توی کافی نت و دانشگاه و یا محل کار
  دقت کنید که مهم نیست که چه سطح دسترسی به ویندوز دارید مثلا کاربر محدود یا کاربر مهمان یا مدیر سیستم (Limit یا Guest یا admin یا administrator ) این برنامه به هر حال کارش را انجام می دهد.

  1- فایل فشرده را از لینک زیر دانلود کنید (حدود یک مگابایت) و سپس accmaker.exe را اجرا کنید

  2-بعد از اجرای برنامه یک کاربر با سطح دسترسی مدیر سیستم یا همان ادمین ایجاد خواهد شد نام این کاربر hack است و پسورد ندارد

  3-حالا با لاگ آف کردن یا عوض کردن کاربر دسترسی کامل Administrator خواهید داشت

  این روش در ویندوز xp سرویس پک 3 دیگه جواب نمی ده (مایکروسافت باگش رو بر طرف کرده)

   

  لینک دانلود • کلمات کلیدی :
 • نوشته شده در  یکشنبه 88/1/16ساعت  8:50 صبح  توسط زهرا 
    نظرات دیگران()

  سال نو برشما مبارک

  هر روزتان نوروز   نوروزتان پیروز • کلمات کلیدی :
 • نوشته شده در  جمعه 87/12/30ساعت  11:41 صبح  توسط زهرا 
    نظرات دیگران()

  مرتضی مطهری در کتاب حق و باطل جملاتی به این مضمون نوشته اند :

  از کودکی همیشه این سوال برایم مطرح بود که :
  چرا قطار تا وقتی ایستاده است کسی به او سنگ نمی زند...
  اما وقتی قطار به راه افتاد سنگباران می شود...
  این معما برایم بود تا وقتی که بزرگ شدم و وارد اجتماع شدم
  دیدم این‏ قانون کلی زندگی ما ایرانیان است که
  هر کسی و هر چیزی تا وقتی که ساکن‏ است مورد احترام است.
  تا ساکت است مورد تعظیم و تبجیل است
  اما همینکه به راه افتاد و یک قدم برداشت نه تنها کسی کمکش نمی‏کند ،
  بلکه‏ سنگ است که بطرف او پرتاب می‏شود
  و این نشانه یک جامعه مرده است
  ولی یک جامعه زنده فقط برای کسانی احترام قائل است که :
  متکلم هستند نه‏ ساکت ، متحرکند نه ساکن ، باخبرترند نه بی‏خبرتر .

 • کلمات کلیدی :
 • نوشته شده در  سه شنبه 87/12/27ساعت  10:13 صبح  توسط زهرا 
    نظرات دیگران()

      به آسمان نگاه کنید، زلزله ها از آسمان می آیند   

  لینک زیر را ببینیدhttp://az-soraya.blogfa.com/post-1.aspx • کلمات کلیدی :
 • نوشته شده در  شنبه 87/12/24ساعت  5:4 عصر  توسط زهرا 
    نظرات دیگران()

  داشتن خواب کافی اما باز هم احساس خستگی ؟! به نظر شما دلیل چیست؟ قبل از اینکه به خاطر سبک زندگی، داشتن فعالیت های متنوع و ... خود را سرزنش کنید، بهتر است در مورد علل و ریشه خستگی های مبهم و بی دلیل مطالب زیر را مطالعه فرمایید.

  اگر شما مانند بسیاری از زنان، صدای خمیازه های کشدار و بلند هر روز و هر ساعته آزارتان می دهد بهتر است به دنبال دلیل بگردید. به گفته پزشکی از مرکز قلب زنان، بیشترین شکوه و شکایت بیماران از خستگی می باشد. البته در بعضی موارد فعالیت بیش از اندازه و عدم خواب کافی می تواند تنها دلیل محکم و مستدل باشد . اگر شما تنها 5 الی 6 ساعت در شب می خوابید مسلما خستگی بر شما غلبه خواهد کرد. اما اگر شما به طور نورمال 7 الی 8 ساعت خواب سالم در شب داشته باشید ولی همچنان احساس خستگی کنید، این زمانی است که باید به پزشک مراجعه کنید تا دلیل اصلی آن آشکار شود و در اغلب موارد این زمانی است که خستگی شما دلیل و نشانه ای از یک بیماری جدی است البته اغلب متخصصان دلیل آن را مشکلات خفیفی می دانند که به راحتی قابل درمان است.

  و اما 7 دلیل اصلی خستگی

  1- کم خونی : اگر شما در سالهای باروری بسر می برید و به خصوص اگر شما دچار قاعدگی های شدید می شوید یا دارای تومور فیبروئید و یا پولیپ رحمی هستید و یا اگر اخیرا به دلیل زایمان خون زیادی از دست داده اید همه این دلایل می توند باعث کم خونی شود، یعنی دلیل اصلی خستگی در خانمها. زمانی که به دلیل خونریزی دچار کمبود و نقصان هموگلوبین می شوید مشکلات بروز می کند. همو گلوبین یک نوع پروتئین غنی از آهن در گلوبول قرمز خون است که مسئول حمل اکسیژن از ریه ها به سایر بخش ها و ارگان های بدن است. زمانیکه بافت ها و ارگانها اکسیژن کافی دریافت نکنند نتیجه آن بروز خستگی خواهد بود. دلیل کم خونی همچنین می تواند خونریزی داخلی یا کمبود آهن، فولیک اسید و یا ویتامین 12 B باشد. کم خونی همچنین ممکن است بدلیل بیماریهای مزمنی همچون ناراحتی های کلیوی باشد که علائم آن به صورت گیجی، احساس سردی و بی حوصلگی بروز کند. برای تشخیص دقیق کم خونی با مراجعه به پزشک و انجام تست خون تشخیص امکان پذیر خواهد شد. درمان نیز با استفاده از قرص های حاوی آهن می باشد و یا مصرف کافی غذاهای آهن داری چون اسفناج، بروکلی و گوشت قرمز. که در صورت مداوای صحیح، احساس خستگی شما نیز تا بعد از 30 روز حتما مرتفع می شود.

  2- کم کاری تیروئید : اگر شما عموما تنبل، کم فعالیت و یا حتی به مقدار خفیف افسرده هستید، دلیل آن می تواند کم کاری تیروئید باشد. تیروئید غده ای پروانه ای شکل و کوچک است که در ابتدای ابتدای گلو قرار دارد و متابولیسم بدن را کنترل می کند. به گفته یک مرکز تیروئید امریکایی در سن 60 سالگی 17 درصد از کل زنان دچار اختلال عملکرد تیروئید هستند و بیشتر آنها نمی دانند. و دلیل عمده آن نوعی اختلال خود ایمنی به نام هاشیموتوز تیروئیدتیز (hashimoto thyroiditis ) است.
  این وضعیت سبب می شود که بدن سلولهای مسئول تولید تیروکسین و سایر هورمون های مترشحه توسط غده تیروئید را تخریب کند و نتیجه آن کم کاری غده تیروئید یا هیپوتیروئیدیسم یا کاهش متابولیسم خواهد شد. تست خون با عنوان T3 و T4 به بررسی مقدار هورمون تیروئید می پردازد. اگر این هورمون ها به مقدار کم باشد مصرف هورمون های سنتتیک سرعت شما را بالا برده و در نتیجه احساس بهتری خواهید داشت.

  3- عفونت دستگاه ادرار : اگر چه اغلب زنان عفونت دستگاه ادرار را با علائمی همچون سوزش و یا تکرر ادرار متوجه می شوند اما در بعضی موارد خستگی می تواند تنها نشانه و علامت آن باشد. تمام زنان علائم مشخص و بارزی برای این بیماری ندارند و خستگی می تواند تنها نشانه آن باشد. در اکثر مواقع عفونت دستگاه ادرار به دلیل وجود باکتری در این دستگاه است که اغلب نتیجه عدم رعایت بهداشت در هنگام طهارت (مثلا شستشو از عقب به جلو) و یا آمیزش جنسی که می تواند خطر را افزایش دهد زیرا باعث وارد کردن باکتری از واژن به درون مجرای پیشاب یا میزراه می شود. اگر پزشک شما به وجود این بیماری مظنون شد با دادن تست ادرار تشخیص راحت تر می شود. مداوای این بیماری نیز به نسبت سریع و آسان است و با مصرف آنتی بیوتیک خوراکی مداوا می شود و در صورت مداوا تا بعد از یک هفته احساس خستگی نیز از بین می رود. اگر علائم مجددا برگشت دوباره تست دهید زیرا در بعضی زنان این عفونت بصورت مزمن وجود دارد. در این حالت با پزشک خود در مورد روشهای پیشگیری مثل مصرف آنتی بیوتیک با دوز پایین مشورت کنید.

  4- مصرف بیش از اندازه کافئین : اغلب افراد برای رفع خستگی و کسب انرژی دوباره به خوردن قهوه و یا نوشیدنی های دیگر می پردازند. اما در بعضی از زنان و دختران مصرف کافئین نتیجه عکس خواهد داشت. گزارش شده است که کافئین محرک است اما در صورت مصرف زیاد نتیجه عکس خواهد داشت. در بعضی بیماران زیاده روی در مصرف کافئین، خستگی را به همراه دارد و اگر فکر می کنید این بدین معنا است که شما نیاز به کافئین بیشتر دارید تا خستگی را برطرف کند اشتباه می کنید. هر نوع تلاش برای حل معضل خستگی با مصرف بیشتر کافئین وضعیت را بدتر می کند. و اما راه حل: کافئین را تا حد ممکن از برنامه غذایی خود حذف کنید. نه تنها کافئین بلکه شکلات، چایی و بعضی از داروهای حاوی کافئین نیز می تواند باعث خستگی مبهم شود.

  5- آلرژی غذایی : در حالیکه هدف از خوردن غذا کسب انرژی است پزشکان معتقدند بعضی از غذاها نیز می تواند آلرژی زا باشد و نتیجه عکس داشته باشد. بنابر این غذاهایی با این خاصیت می تواند سبب خستگی شما شود. شواهد نشان می دهد که غذاهای آلرژی زا سبب خستگی می شود و حتی این خستگی ممکن است اولین علامت هشداردهنده در مورد این غذاها باشد. بنابر این اگر تا 30 دقیقه بعد از خوردن هر نوع غذا شروع به خمیازه کشیدن کردید بهتر است که آن غذا را از رژیم غذایی خود حذف کنید. همچنین می توانید در مورد هر غذایی تست آلرژی بدهید.

  6- احساس خفگی در خواب : اگر شما به اندازه کافی و لازم نمی خوابید حتما احساس خستگی می کنید. اما چه چیزی می تواند باعث عدم خواب راحت شود؟ در یک مورد احساس تنگی نفس در خواب که یک نوع اختلال خواب است سبب می شود که شما مداومتا دچار قطع خواب شوید و این اتفاق اغلب در شب می افتد و در هر بار تنگی نفس شما برا ی مدت طولانی بیدار مانده و چرخه منظم خواب شما دچار اختلال خواهد شد. تنها نشان این اختلال نیز خستگی مداوم است که به همراه دارد. در این اختلال مجرای فوقانی تنفس دچار انسداد می شود و در زنان چاق و با اضافه وزن پبیش می آید. خرو پف کردن یکی از نشانه های این اختلال است. برای تشخیص این بیماری نیاز به آزمایشات مخصوص به خود است. اگر شما دچار این اختلال هستید پزشک شما به شما پیشنهاد خواهد کرد که وزن خود را کم نمایید و سیگار را نیز ترک کنید. در مراقبت های پزشکی با استفاده از وسایلی این مجرای تنفسی را در هنگام خواب باز می کنند. در موارد حاد جراحی لازم است تا از بازشدن مجرا و سلامت آن اطمینان حاصل شود. عدم درمان این اختلال احتمال حمله قلبی را افزایش می دهد.

  7- بیماری های قلبی تشخیص داده نشده : اگر بعد از فعالیت های سبک که معمولا خستگی به همراه ندارد احساس خستگی کردید بهتر است با پزشک خود در این مورد صحبت کنید. طبق مطالعات ، خستگی مفرط بعد از انجام کارهای معمولی مثل جارو زدن خانه یا مواردی از این قبیل ممکن است به دلیل نوعی ناراحتی قلبی باشد. اما این بدان معنا نیست که هر بار خمیازه کشیدید نگران شوید که شاید مبتلا به بیماری قلبی هستید. در اکثر مواقع خستگی نشان اولیه بیماری قلبی نیست بلکه ارتباط با چیزهای دیگر دارد. در عین حال بیماری های قلبی سر دسته علل مرگ در زنان است و لذا توجه به آن ضرورت دارد. بنابر این اگر خستگی به دنبال هر فعالیت بروز کرد بهتر است برای آزمایشات قلبی به پزشک مراجعه کنید. اگر خستگی شما مربوط به فعالیت قلب شما بود داروها و تولیداتی وجود دارد که در این زمینه به شما کمک می کند و احساس خستگی شما را رفع نموده و انرژی شما را احیا می نماید.

  منبع : ایرانیان انگلستان • کلمات کلیدی :
 • نوشته شده در  چهارشنبه 87/12/21ساعت  4:0 عصر  توسط زهرا 
    نظرات دیگران()

  اگر شما موهایی خشک و سست و شکننده دارید و داشتن این موها شما را آزار می دهد توصیه می کنیم از این رژیم غذایی مخصوص استفاده کنید. جالب است بدانید اگر شما تغذیه مناسبی نداشته باشید هیچ شامپوی تقویت کننده و احیا کننده ای در دنیا وجود ندارد که بتواند به شما موهایی سالم و زیبا بدهد.

  موهای شما هم مانند بدنتان احتیاج به یک رژیم غذایی متعادل و بالانس شده و مغذی دارد تا سالم بماند. به همین دلیل رژیم غذایی ما شامل مجموعه ای از میوه ها و سبزیجات بخاطر ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها، غلات بخاطر مواد معدنی، دانه ها و خشکبار بخاطر مواد معدنی و ویتامین ها و پروتئین کم چربی به خاطر آهن می باشد. یک صبحانه مقوی غلات به بدن شما کمک خواهد کرد تا همه مواد خوبی را که نیاز دارید بخوبی بدست آورید.

  آب نه تنها به بدن آبرسانی می کند، بلکه باعث می شود موهایتان براق و ابریشمی شود. این رژیم غذایی روزانه 8-10 لیوان آب و یا آب میوه دارد که تا حداکثر میزان آبرسانی به بدن را انجام دهد.
  فیبر موجود در میوه ها، سبزیجات، غلات و حبوبات برای سلامت بدن و موهای شما مفید است. این مواد غذایی مقدار زیادی فیبر در خود دارد که در هر وعده غذایی به بدن شما می رساند. محصولات سویا حاوی فیتواستروژن ها، استروژن های گیاهی، میباشند که به سلامتی شما نیز کمک می کند.

  این رژیم غذایی دارای یک نوع شیر جانشین می باشد که از آرد سویا و آب درست شده و به عنوان نوشیدنی استفاده می شود و دانه های سویا به عنوان یک وعده غذایی مختصر و کوچک در نظر گرفته می شود. این رژیم غذایی تقویت کننده و افزایش دهنده موی سر را امتحان کنید:

  صبحانه

  انتخاب اول : غلات به همراه سرشیر و شاه توت و آب پرتغال

  انتخاب دوم : غلات به همراه شیرسویای کم چرب و توت فرنگی و آب گریپ فروت

  انتخاب سوم : سبوس غلات با سرشیر و مخلوط توتها و آب پرتغال

  ناهار

  انتخاب اول : ساندویچ بوقلمون با نان و کاهو و گوجه فرنگی، سالاد به همراه فلفل سبز و قرمز و گوجه فرنگی، شیر سویا

  انتخاب دوم : سوپ نخود، نان گندم سیاه، کلم بروکلی و هویج، شلیل و سرشیر

  انتخاب سوم : پیتزای سبزیجات، سالاد، کلم بروکلی، فلفل های سبز و قرمز و ماهی تن، کیوی، سرشیر

  شام

  انتخاب اول : سیب زمینی شیرین له شده، لوبیای سبز بخار پز شده، مخلوط توتها به همراه عسل یا شیره درخت افرا، شیر سویای کم چربی.

  انتخاب دوم : برنج قهوه ای، مخلوط پرتغال و گریپ فروت ، شیر سویای کم چربی.

  انتخاب سوم : کلم دکمه ای، سالاد با چاشنی مرکبات، سیب زمینی پخته شده باخامه کم چرب ترش. نان کره ای ترد، شیر سویای کم چرب، گوشت بدون استخوان گردن گوسفند.

  خوراک مختصر : این غذا سطح انرژی شما را هنگامیکه موهای شما نیاز به مواد غذایی و کسب انرژی دارند بالا می برد. حتما روزانه در یک وعده غذایی مختصر خود از خشکبار و در وعده دیگر از سویا استفاده کنید. • کلمات کلیدی :
 • نوشته شده در  سه شنبه 87/12/20ساعت  4:0 عصر  توسط زهرا 
    نظرات دیگران()

  پادشاهی می خواست نخست وزیرش را انتخاب کند. چهار اندیشمند بزرگ کشور فراخوانده شدند.

  آنان را در اتاقی قرار دادند و پادشاه به آنان گفت که: «در اتاق به روی شما بسته خواهد شد و قفل اتاق، قفلی معمولی نیست و با یک جدول ریاضی باز خواهد شد، تا زمانی که آن جدول را حل نکنید نخواهید توانست قفل را باز کنید. اگر بتوانید مسئله را حل کنید می توانید در را باز کنید و بیرون بیایید».

  پادشاه بیرون رفت و در را بست. سه تن از آن چهار مرد بلافاصله شروع به کار کردند. اعدادی روی قفل نوشته شده بود، آنان اعداد را نوشتند و با آن اعداد، شروع به کار کردند.

  نفر چهارم فقط در گوشه ای نشسته بود. آن سه نفر فکر کردند که او دیوانه است. او با چشمان بسته در گوشه ای نشسته بود و کاری نمی کرد. پس از مدتی او برخاست، به طرف در رفت، در را هل داد،

  باز شد و بیرون رفت!

  و آن سه تن پیوسته مشغول کار بودند. آنان حتی ندیدند که چه اتفاقی افتاد!

  که نفر چهارم از اتاق بیرون رفته.

  وقتی پادشاه با این شخص به اتاق بازگشت، گفت: «کار را بس کنید. آزمون پایان یافته.

  من نخست وزیرم را انتخاب کردم». آنان نتوانستند باور کنند و پرسیدند:

  «چه اتفاقی افتاد؟ او کاری نمی کرد، او فقط در گوشه ای نشسته بود. او چگونه توانست

  مسئله را حل کند؟» مرد گفت: «مسئله ای در کار نبود. من فقط نشستم و نخستین

  سؤال و نکته ی اساسی این بود که آیا قفل بسته شده بود یا نه؟ لحظه ای که این احساس را کردم فقط در سکوت مراقبه کردم. کاملأ ساکت شدم و به خودم گفتم که از کجا شروع کنم؟

  نخستین چیزی که هر انسان هوشمندی خواهد پرسید این است که آیا واقعأ مسأله ای وجود دارد، چگونه می توان آن را حل کرد؟ اگر سعی کنی آن را حل کنی تا بی نهایت به قهقرا خواهی رفت؛

  هرگز از آن بیرون نخواهی رفت. پس من فقط رفتم که ببینم آیا در، واقعأ قفل است یا نه و دیدم قفل باز است».

  پادشاه گفت: «آری، کلک در همین بود. در قفل نبود. قفل باز بود. من منتظر بودم که یکی از شما پرسش واقعی را بپرسد و شما شروع به حل آن کردید؛ در همین جا نکته را از دست دادید. اگر تمام عمرتان هم روی آن کار می کردید نمی توانستید آن را حل کنید.

  این مرد، می داند که چگونه در یک موقعیت هشیار باشد. پرسش درست را او مطرح کرد».

  این دقیقا مشابه وضعیت بشریت است، چون این در هرگز بسته نبوده است!

  خدا همیشه منتظر شماست.انسان مهم ترین سوال را از یاد برده است... و سوال این هست:

  "من که هستم...!؟" • کلمات کلیدی :
 • نوشته شده در  یکشنبه 87/12/18ساعت  8:49 صبح  توسط زهرا 
    نظرات دیگران()

  دیگه داشتم پیر میشدم همه بهم میگفتن کی میخوای زن بگیری داری به 30 سال میرسی بابا دست به کار شو ولی من که دردم بی پولی بود جرات ازدواج کردن رو نداشتم مونده بودم معطل که چیکار کنم آخر سر به توصیه یه کارشناس رفتم بالای شهر. با یه تیپ خوب وموهای روغن زده برای ابراز عشق به یه دختر پول دار البته شخصا"" از این کار خوشم نمیومد ولی چاره ای نبود
  زیاد معطل نشدم سوژه موردنظر رو پیدا کردم دختری بودخوش لباس و ظاهری آراسته رفتم جلو و با متانت خاصی سلام کردم و گفتم عذر میخوام من تازه از خارج آمدم و خیابونها رو بلد نیستم میتونم ازشما کمک بگیرم اونم از خدا خواسته با لبخند رضایت خودشو تایید کرد و به همین سادگی دوستی ما آغاز شد و کار به عشق و علاقه های رمانتیک کشیده شد
  اون از دارایی های پدرش تعریف میکردو من از ثروت بیشماری که در خارج داشتیم میگفتم بعداز یک ماه بهش گفتم من میخوام از تو خواستگاری کنم دل تو دلش نبود من که فکر میکردم بدجوری عاشقم شده و اگه حقیقت رو بهش بگم جا نمیزنه بهش گفتم من یه رازی دارم که باید بهت بگم اونم گفت بگو ولی من هم میخوام یه چیزی بهت بگم گفتم چیه اول تو بگو در کمال ناباوری گفت من دختری هستم از طبقه پایین جامعه و بهمین خاطر تصمیم گرفتم خودمو دختری پول دار جا بزنم!!! من که بد جوری رو دست خورده بودم مونده بودم گریه کنم یا بخندم!!! وقتی راز منو شنید این آدمای فلفل خورده شده بود .

   

  ارسالی از: سارا محمودی

  sara_mail78@ yahoo.com • کلمات کلیدی :
 • نوشته شده در  یکشنبه 87/12/11ساعت  1:36 عصر  توسط زهرا 
    نظرات دیگران()

  <      1   2   3   4   5   >>   >
  لیست کل یادداشت های این وبلاگ
  دکتر شریعتی
  پروژه بسیار جالب یک دانشجو!!
  اطلاعات نیویورکی ها درباره ایران
  عذرخواهی شیخ حسین انصاریان از مردم
  توصیه علی مطهری به حداد عادل
  فقط خود کار قرمز نیست این جا
  مجید انصاری در گفتگو با جام جم
  گفتگوی میرحسین موسوی باسایت کلمه پیرامون مسایل مهم کشور
  متن کامل سخنرانی امام خمینی (ره) در بهشت زهرا
  مسئولین دیوانه اند یا عاشق؟!
  پیام تسلیت خاتمی و هاشمی بمناسبت شهادت استاد
  اتهام حرمت شکنی و واکنش مهندس موسوی
  اتفاقی بیسابقه در طنز رامبدجوان :
  سخن بیل گیتس
  بیانیه شماره16 مهندس موسوی
  [همه عناوین(81)][عناوین آرشیوشده]